Nastavovanie veľkosti strany

Predtým než začnete navrhovať hocijakú prácu s prehýbaním, skladaním, výrezmi alebo perforáciami, ZAVOLAJTE NÁM. Tieto prvky musia byť umiestnené presne a nechceme odmietnuť Váš súbor preto že nie je v poriadku. Toto zahŕňa prehýbanie vizitiek, brožúrok, výsekové karty, blahopriania a tak ďalej.

Je veľmi dôležité aby ste si nastavili správne veľkosť strany. Ak to neurobíte, časti Vášho dizajnu môžu byť odseknuté, nevycentrované, alebo môžu mať oblasti s nechcenou bielou plochou. Tu sa dozviete ako na to:

1. Určite veľkosť produktu o ktorý máte záujem (strana XX).

2. Veľkosť dokumentu si nastavte ako veľkosť produktu.

3. Pozrite sa na orezovú veľkosť. Uvidíte, že je 4mm menšia v obidvoch dimenziách.

Tento rozdiel je známy ako spadávka‘ (okraj) – 2 mm na všetkých štyroch stranách – približne tam naše nože odseknú kraje. Tento orez umožňuje pri výseku miernu variáciu.

4. Aby ste si pripomenuli kde bude rez urobený, pridajte linky 2mm pred okrajom Vášho dokumentu.

5. Pozrite sa na príklad. Vizitku si nastavíte veľkosť strany na 94x54mm. My ju znížime na 90x50mm.

6. Je dobré nechať „Prázdnu zónu“ 4mm od rezaného kraja (čo je 6mm od okraja strany). Vaša práca tým bude vyzerať profesionálnejšie a nebude to vyzerať akoby mali objekty prepadnúť cez okraj.

7. A nakoniec, najlepšie nedávajte žiadne dôležité objekty ako texty alebo logá bližšie ako 5mm od rezaného kraja, ohybu alebo záhybu, ryhy.