Vyvarovať sa SET-OFF

„Set- off“ (obťah) je zafarbenie zadnej časti listu spôsobenej transferom farby z listu na ktorom leží. Môže sa vyskytnúť keď je počas rezania aplikovaný tlak alebo jednoducho kým je papier nastohovaný. Set-off je vlastne zapríčinený tým, že farba je stále mokrá, tento jav je obvyklý na nenatieraných alebo matných papierov ako napr. hlavičkový papier (záhlavia listu).

Náš proces výroby zabezpečuje uv technológiou rýchlejšie schnutie farieb. To redukuje pravdepodobnosť výskytu set-off, ale stále by ste mali byť opatrný s farbami, ktoré si zvolíte. Vo väčšine prípadov budete spokojný ak zlimitujete Vaše voľby na náš vzorkovník farieb.

Pripomeňme si, ako vytvoríme namiešanú farbu. Napríklad, stredne modrá farba obsahuje 100% Cyan (zeleno-modrá farba), 72% magenta (purpurová farba) a 10% čiernej farby. Keď zmiešame tieto percentuálne podiely, môžeme zistiť, že stredne modrá má celkové farebné krytie 182% (100% + 72% + 10%).Maximálne možné farebné krytie je 400% (čo je samozrejme 100%C, 100%M, 100%Y and 100%K).

Máme určité smernice ako sa vyhnúť obťahu. Náš odporúčaný limit farebného pokrytia je 225%. To znamená, že všade kde je to možné by farby ktoré použijete mali obsahovať menej ako 225% keď dáte dokopy cyan, magenta, yellow and black. Ale pokiaľ ide o čiernu farbu, existujú aj iné okolnosti.

Môžete použiť farby vytvorené z viac ako 225%, ale menej ako 275% v menších oblastiach (ako nadpisy a logá), ale dostanete sa do problémov ak ich použijete na väčšie oblasti. Jednajte opatrne a ak je to možné, použite svetlejšie farby. Použite eyedropper tool vo Photoshope aby ste skontrolovali najtmavšie oblasti Vášho obrázku.

Prosím nepoužívajte farby nad 275% – tým dáte na stranu priveľa farbiva, a náš rýchly kolobeh práce môže znamenať, že Vaša práca nebude mať čas uschnúť pred rezaním. Pri farbive nad 275% dokonca môže začať nepriaznivo ovplyvňovať iné práce tlačené v rovnaký čas.

Prosím, popýtajte nás o radu ak si nie ste istý. Boli by ste prekvapený že môžete prevádzať minimalizovanie farbiva aby sa zminimalizovalo množstvo farbiva aplikovaného na stranu, ale pritom udržať farby rovnaké.